Terier Australijski - AUSSIE

o Terierze Australijskim, małym piesku o wielkim sercu !

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-07-03 15:18:32

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

W Danii odbyła się w dniach : 24.06 - 27.06.2010 światowa  wystawa psów.

Zameldowanych było : 19 354 psów różnych ras w tym aż  62 terierów australijskich.
Wygrał : Jaskarin Bravo ...  tu można go podziwiać:   http://www.flickr.com/photos/aussieclan … 8362/show/  Jak sie okazuje można też inne podziwać ,ale on też tam jest ...


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#2 2010-07-03 15:34:44

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

Bardzo dziękuję za cenny link! Zauważyłam że coraz mniej się pokazuje rudych :( Ale wszystkie oglądam z przyjemnością :)

To ja się pochwalę- mojej Hesi brat Hinney był wystawiany w klasie pośredniej. Dostał ocenę doskonałą, CAC (przyznawany jest jeden na płeć! ) oraz res. CACIB :) Hesia jest dumna z braciszka ;)

Offline

 

#3 2010-07-03 17:16:05

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

Mój umysł nadal nie może pojąć tych wszystkich klas, zasad  i nagród ... co pojmie to zapomni ....
Ulatuje mu to wszystko jak: 


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#4 2010-07-03 17:38:32

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

CAC to certyfikat na championa danego kraju. W Danii może dostać go jeden pies (z klasy pośredniej, otwartej lub użytkowej) i jedna suka (też z pośredniej, otwaretej lub użytkowej). CACIB to certyfikat na interchampiona. Res CACIB to tytuł "honorowy", rezerwowy- jeśli pies który dostanie CACIB jest juz w tym momencie interchampionem, to pies z tytułem res. CACIB automatycznie ma tego CACIBA. :)

Offline

 

#5 2010-07-03 18:55:49

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

no a w tym CACIB nie ma klas???? i co to jest klasa pośrednia, otwarta???? a wiek nie gra roli ?


bo mam taką listę zwycięzców - nie musi być dokładna , zastrzegam (w dodatku nie znam się na tym języku, ale ten , kto mi ją dał nie wie o tym ...):

AUSTRALSK TERRIER
Number of entries by breed: 55
Number of placed do-gs in the breed: 43
Judge: Wayne M. Burton, Australien


Best of Breed - BOB
JASKARIN BRAVO Catalogue number: 04254
Owners: Markus Wallden SE-64691 Gnesta Sverige
Breeder: SAIJA & MARKUS WALLDEN 64691 SVERIGE

World Winner CACIB - Do-g
JASKARIN BRAVO Catalogue number: 04254
Owners: Markus Wallden SE-64691 Gnesta Sverige
Breeder: SAIJA & MARKUS WALLDEN 64691 SVERIGE

World Winner CACIB - Bitch
BLUEPEPPER'S FUNNY-BUNNY Catalogue number: 04280
Owners: Marjo Ahola & P.Tervonen, E.Okkonen FI 88600 Sotkamo Finland
Breeder: MARJO AHOLA FINLAND

World Junior Winner - Do-g
BLUEPEPPER'S FLYING-FOX Catalogue number: 04266
Owners: Marjo Ahola & Marja Leinonen FI 88600 Sotkamo Finland
Breeder: MARJO AHOLA FINLAND

World Junior Winner - Bitch
BRISTREGAL ROCKING REGAL Catalogue number: 04291
Owners: Nina Janger Mari Pajaskoski FI-04430 Järvenpää Finland
Breeder: NINA JANGER FINLAND

World Veteran Winner - Do-g
DEVIL IN DISGUISE AV FALCHEBO Catalogue number: 04276
Owners: Tina Nordgren/ida Nordgren SE-24294 Hørby Sverige
Breeder: MARTE FALCH NORGE

World Veteran Winner - Bitch
BLUEPEPPER'S BLACK MINT Catalogue number: 04309
Owners: Jaana Saloniemi FI-04300 Tuusula Finland
Breeder: MARJO AHOLA FINLAND


No i z tej listy wynika , że jak już to są dwa Championy : CACIB , ten Jaskarin Bravo - PIES  i  BLUEPEPPER'S FUNNY-BUNNY -SUKA ....
Acha , ten Jaskarin Bravo dostał BOB , czyli najlepszy z wszystkich psów i suk .... weternaów, młodych. starych , które już miały CACIB (????)

ale potem z tych BOB -ów  BIS-a wybierają ...(???) o rany


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#6 2010-07-03 18:56:34

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

Tilia napisał:

Bardzo dziękuję za cenny link! Zauważyłam że coraz mniej się pokazuje rudych :( Ale wszystkie oglądam z przyjemnością :)

To ja się pochwalę- mojej Hesi brat Hinney był wystawiany w klasie pośredniej. Dostał ocenę doskonałą, CAC (przyznawany jest jeden na płeć! ) oraz res. CACIB :) Hesia jest dumna z braciszka ;)

GRATULACJE !!!!


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#7 2010-07-03 21:30:12

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

Hmm to jest tak: najpierw osobno oceniane są psy w klasach: baby (3-6 miesięcy ale ta klasa nie zawsze jest organizowana), szczenięta (6-9 miesięcy), młodzież (9-18 miesięcy), pośredniej (15-24 miesiące o ile dobrze pamiętam) oraz otwartej (powyżej 15 miesięcy), championów (z ukończonym championatem jakiegoś kraju), weteranów (powyżej 8 lat), użytkowej (z dyplomem użytkowości, nie wszystkie rasy). Potem suki tak samo.

c.d.n.- pies mi jęczy, chce na spaceeeeer ;)

Offline

 

#8 2010-07-03 22:24:21

 bellavita

młody pies

Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

Tilia napisał:

To ja się pochwalę- mojej Hesi brat Hinney był wystawiany w klasie pośredniej. Dostał ocenę doskonałą, CAC (przyznawany jest jeden na płeć! ) oraz res. CACIB :) Hesia jest dumna z braciszka ;)

Wcale się nie dziwie Hesi ;) też bym była dumna :) Gratuluje takiego brata :D

Offline

 

#9 2010-07-04 08:56:12

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

Czy , jak mnie najdzie... taka ochota, mę Rori wystawić w klasie otwartej , obojętnie czy już ją wystawiałam czy nie? i jakie tytuły może zdobyć?  (wiadomo , że jakiś zdobędzie - jest przecież PRZEPIEKNA     )



Ja wiem? może mnie najdzie ... tak żeby zobaczyć ...

I teraz jeszcze jedno pytanie :

czy Tila to pisała , czy gdzie indziej czytałam już nie wiem:

Międzynarodową Wystawę Psów organizuje się raz na rok, ale zawsze w innym kraju, tak?
Czyli jak ja przed dwoma laty odbierałam Rori w Poznaniu , to wtedy też była taka Międzynarodowa Wystawa o ile się nie mylę - moje pytanie : ta w Danii i ta w Poznaniu miały zatem tę samą range? (Tak jak z Mundialem , teraz jest w Afryce , ale wcześniej był w Niemczech...?)

A poza tym  są jeszcze wystawy o charakterze narodowym, ale też można przyjechać z psem z zagranicy..., ale wtedy zdobędzie się najwyżej CAC danego kraju ... czy ja to w końcu zaczynam pojmować??????


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#10 2010-07-04 22:30:57

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

Kinga, oj fajny ten braciszek :)

Marcjanno- już kontynuuję. W klasie baby masz oceny mało obiecująca/obiecująca/bardzo obiecująca. W młodzieży i pozostałych najwyższa jest doskonała i najlepszy w klasie może dostać Zwycięstwo młodzieży, lub w wyższej klasie CAC (w Polsce =CWC). Niektóre kraje dają jeden CAC na płeć, inne CAC na klasę, a jeszcze inne CAC i rezerwowy CAC. CAC czy CWC to wniosek na championa danego kraju. Są różne zasady przyznawania championatów, w Polsce to 3 CWC od dwóch różnych sędziów o ile się nie mylę i to co najmniej jeden z ważniejszej wystawy (międzynarodowa lub klubowa), a do tego od pierwszego do ostatniego wniosku musi upłynąć co najmniej pół roku.
Dorosłe psy rywalizują też o CACIB czyli certyfikat na interchampiona. Psy które nie muszą zdobywać dodatkowych uprawnień (użytkowość- niektóre rasy) aby zostać interchampionem muszą dostać 4 wnioski CACIB z trzech różnych krajów w tym co najmniej jeden z kraju zamieszkania właściciela psa lub z kraju pochodzenia rasy. Te wnioski CACIB są przyznawane na wystawach międzynarodowych. Swojego psa możesz zgłosić na dowolną wystawę w dowolnym kraju należącym do FCI, nie tylko na międzynarodową. W każdym kraju odbywa się rocznie kilka/kilkanaście wystaw międzynarodowych. Ta wystawa była światowa- taka jest faktycznie jedna na rok- na niej pies może uzyskać opróćz CACów i CACIBÓW też tytuł WORLD WINNER.

Offline

 

#11 2010-07-04 23:40:17

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

O MATKO !

za opis ...

zakręciło mną...

ale już dalej nie wnikam tylko będę czytać aż sobie uświadomie i odkręcę...


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#12 2010-07-05 09:33:36

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

namotałam?
Najprościej- jeśli zarejestrujesz Rori w kraju należącym do FCI, uzyskasz numer rejestracji ;) to możesz zgłosić ja do dowolnego kraju też należącego do FCI, na dowolną wystawę organizowaną przez Związek Kynologiczny. Czy na krajową (gdzie pies może dostać certyfikat na championa tego kraju), czy na międzynarodową (może dostać certyfikat na championa tego kraju ORAZ na inerchampiona), albo na klubową (certyfikat na champoiona i zwycięstwo klubu), albo na inną specjalistyczną.

Rori fajna suczka, zgłoś ją do Warszwy - pokibicujemy! :D będzie wystawa jakoś jesienią, krajowa. W jakim ona jest wieku?

Offline

 

#13 2010-07-05 09:35:50

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

09.08.2010 skonczy 2 lata...

A ona nie jest zarejestrowana w Polsce - ma przeciez ta metryke?

Nie namotalas - tylko ja juz mam stary umysl....


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#14 2010-07-05 09:42:54

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

o widzę, że w Sopocie bądzie w sierpniu 14-15 , a ja mam być wtedy tam ... znaczy bo my jesteśmy Gdańszczanie ... i mamy być znowu na kaszubach ... jakoś tak w tym czasie


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

#15 2010-07-05 10:14:32

Tilia

przewodnik stada

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 218
Punktów :   

Re: DANIA - SWIATOWA WYSTAWA PSOW

Do 2 lat może być klasa pośrednia też. Ale nie zdążycie chyba. Masz tylko metrykę? Nie wyrabiałaś jej jeszcze rodowodu? Chcesz ją i siebie rejestrować w Polsce?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zbiorniki na szambo Zduńska Wola https://sperli.pl/en/ Kantory Rzeszów konstrukcje stalowe częstochowa Świnoujście campingi