Terier Australijski - AUSSIE

o Terierze Australijskim, małym piesku o wielkim sercu !

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-04-23 16:55:30

 Marcjanna

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Zew wolności a sterylizacja?

mam pytanko ...

ogólnie jak się studiuje etapy rozwoju psa można wyciągnąć wniosek, że między 6 a 14 miesiącem życia psy przeżywają dojrzewanie. Ten etap charakteryzuje się między innymi tym , że psy stają się "nie do opanowania". Nagle nie reagują na rozkazy, nie słuchają, opanowuje ich zew wolności... Wielu radzi ten okres burzy i naporu  po prostu przeczekać nie zapominając naturalnie o treningu. Gdy minie ten okres pies wraca do "normy"...

Jednocześnie jednak z lektury książek o psach wynika, że np. suczki sterylizowane przed pierwszą cieczką NIGDY nie dojrzewają psychicznie. Jednym słowem, mamy w domu całe psie życie rozbawionego dzieciaka.

Rori nie jest sterylizowana, przeszłam z nią te etapy i teraz można powiedzieć jest SUPER PSEM ... czyli SUPER SUKA.

Tosia jednak jest sterylizowana i wszystko wskazuje na to , że została wysterylizowana ZANIM dostała pierwszą cieczkę. MOJE PYTANIE.
1. czy Tosia przechodziła zatem, ew. czy przechodzi właśnie teraz psie dojrzewanie? /według szacunków ma ok. 14 - 16 miesicęcy/ ???

Zrodziło mi się to pytanie dlatego, ponieważ Tosia tak się do mnie / do nas przyzwyczaiła i tak nabrała pewności siebie , że  coraz częściej porywa ją zew wolności - oddala się , coś wącha i /nawet nie goniąc za zającem czy ptakiem/ ignoruje moje wołania - Rori tak miała dokładnie w tym przecziale czasowym: 6 do 14 miesięcy.... no i trochę dłużej... ale Rori wydoroślała i jej raczej przeszło - za wyjątkiem chwil, kiedy to daje o sobie znać jej  terierowska upartość i typowa dla niej reakcja na wołanie: "Rori chodź !!! - no zaraz !!! "

Jeżeli Tosia nigdy nie wydorośleje , to bedę z nią walczyła cały czas ....


Pozdrawiam serdecznie
Marcjanna, Rori i Tosia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lecci